Bomba jménem McCollum - 50 bodů za 3 čtvrtiny

01. 02. 2018, 12:00 » Perličky - Autor: Michal Horáček

(zdroj: Nbasket.cz)
CJ McCollum se do toho včera pořádně opřel. Nastřílel svoje dosavadní kariérní maximum 50 bodů a sám doslova rozdrtil Bulls. První čtvrtina skončila 43:19 pro Blazers. A McCollum na tom měl lví podíl. On sám v ní porazil tým Bulls 28:19. A dařilo se mu vše. Ať už to byly střely po driblingu, nebo catch-and-shoot, ať už z trojky, nebo z bedny, CJ byl jak se říká „on-fire“.

A zde je několik statistiky, které dělají jeho padesátibodový zápas ještě zajímavější.

* V první čtvrtině porazil Chicago úplně sám: 28:19.

* 50 bodů nastřílel za pouhých 29 minut, ve čtvrté čtvrtině se na palubovce vůbec neobjevil.

* Jediný další schopný hráč schopný stejné show (50 bodů za tři 3/4) v této sezóně byl pouze James Harden.

* Pro McColluma je to první padesátibodový zápas - doposud byl jen jednou jedinkrát schopný překonat hranici 40 bodů - před rokem na nový rok nasázel 43...

* Patří mezi 7 hráčů celé historie Blazers, kteří pokořili hranici 50 bodů v zápase. Do této elitní skupinky patří: Damian Lillard, Brandon Roy, Damon Stoudamire, Geoff Petrie, Clyde Drexler a Andre Miller(!).

* Proměnil nejvíce střel z pole v jedné čtvrtině za celou historii Blazers - v první čtvrtce se mu to povedlo 11x.

* Nejvíce bodů v historii Blazers za jednu čtvrtinu - 28

Občas padají spekulace, zdali McCollum do týmu Blazers skutečně sedí. Přece jenom některé jejich schopnosti se duplikují. Ale tohle byl přesně ten zápas, který ukazuje, že nejde o duplikaci hráčů ani schopností, ale o vzájemnou spolupráci. Umí vystřelit těžkou střelu, umí proměnit střelu za vypjaté situace. Kdo tomu nedůvěřuje, ať se zeptá hráčů ze Chicaga - ty to dnes měli šanci okusit na vlastní kůži...