Štvrtkový doubleheader priniesol pohodlné výhry Nets a Warriors

07. 02. 2014, 08:26 » Review - Autor: Michal Škubla

(zdroj: Nbasket.cz)
Oba tímy, ktoré vo štvrtkovom programe nastúpili pred domácimi fanúšikmi, nezaváhali a využili výhodu domáceho prostredia, hoci v priebehu zápasov prehrávali dvojciferným počtom bodov. Nets porazili výrazne oslabené San Antonio, ktoré nastúpilo bez svojich piatich najlepších hráčov, keď jeho najlepším strelcom bol Cory Joseph a Warriors zdolali Chicago, ktoré vyhrávalo v Oaklande už o 16 bodov v prvom polčase, avšak nakoniec prehralo o 15 bodov.

BKN Brooklyn - SAS San Antonio 103:89

San Antonio Spurs zdolalo Brooklyn Nets na Silvestra pohodlne o 23 bodov a v tej chvíli mali Nets bilanciu 10-21. Odvtedy však vyhrali 12 z nasledujúcich 16 zápasov a skvelú formu potvrdili aj dnes práve proti Spurs. Najlepším strelcom domácich bol trošku prekvapujúco Alan Anderson s 22 bodmi, Deron Williams pridal 16 bodov a 8 asistencii. Hostí, ktorí sa museli zaobísť bez Tonyho Parkera, Kawhi Leonarda, Manu Ginobiliho, Borisa Diawa aj Tima Duncana, viedol Cory Joseph s 18 bodmi.

Perličky:
* Na dosoky jasne zvíťazili domáci 53-38.
* Nets strieľali so 49% úspešnosťou streľby, hostia len so 40%.
* Spurs mali v základnej päťke hráčov z piatich rôznych krajín.

Statistické review zápasu najdete ZDE.

GSW Golden State - CHI Chicago 102:87

Hoci prehrávali Golden State v prvom polčase s Bulls už o 16 bodov, dokázali dohnať a otočiť túto stratu a poraziť Chicago na domácej palubovke. Najväčšiu zásluhu na výhre Warriors má jednoznačne Stephen Curry, ktorý nastrieľal 34 bodov a pridal k nim 9 asistencii, jeho kolega z rozhohrávky Klay Thompson zaznamenal 22 bodov. Taj Gibson za hostí nastrieľal 26 bodov a doskočil 13 lôpt, Kirk Hinrich pridal 15 bodov.